Upravni odbor DOPPS
Predsednica
doc. dr. Tanja Šumrada, doktorica ekonomike naravnih virov
Naši člani so tekom več kot 40 let delovanja DOPPS uresničili številne uspešne naravovarstvene zgodbe in z vestnim zbiranjem podatkov in raziskovalnim delom slovensko ornitologijo postavili ob bok sodobnih strokovnih in znanstvenih tokov v svetu. Ob podpori naklonjenih posameznikov in partnerjev so v slovenski prostor nemalokrat prvič prinesli nove pristope k ohranjanju narave, ki so kasneje postali uveljavljen del zakonodaje, upravljavske prakse in komuniciranja z javnostjo. Danes tako društvo upravlja s tremi naravnimi rezervati, vzdržuje največjo bazo podatkov o stanju slovenskih ptic, zaposljuje več kot 30 profesionalnih sodelavcev in sodeluje z mrežo več kot 300 prostovoljcev po vsej Sloveniji. Prevzeti vodenje takšne organizacije je velika odgovornost, ki pa mi je tudi v veliko veselje, saj so mi ptice, ohranjanje narave in DOPPS pri srcu od otroštva, ko sem se prvič včlanila v društvo.
Podpredsednica
Eva Horvat, mag. biol. in ekol. z naravov., mlada raziskovalka na FNM
V DOPPS sem se včlanila v času študija in zelo hitro začela sodelovati pri številnih dogodkih, saj sem čutila, da mi društvo nudi možnost aktivnega sodelovanja na področju naravovarstva. Spoznala sem veliko prijaznih ljudi s katerimi si delim strast do ohranjanja narave, razširila svoje znanje o pticah in se veliko naučila o komuniciranju znanosti. Kmalu me je zamikalo še bolj administrativno sodelovanje in zaupan mi je bil položaj predstavnice sekcij v upravnem odboru. Zadolžena sem za komunikacijo med pisarno in sekcijami, ki po mojem mnenju na društvu držijo izjemno dobro ravnotežje med znanostjo in ljubiteljstvom.
Člani upravnega odbora
Muhamed Delić, magister upravnih ved
Že od otroštva sem velik ljubitelj ptic. Za mojo včlanitev v DOPPS je bil pred leti usoden obisk Naravnega rezervata Škocjanski zatok, kjer smo se z družino med dopustovanjem na slovenski Obali udeležili prikaza obročkanja ptic, ki ga je izvajal kolega iz Prirodoslovnega muzeja Slovenije. Takrat sem se tudi odločil, da bom aktivneje začel proučevati ptice in se zavzemal za ohranitev našega skupnega naravnega okolja. Z včlanitvijo in aktivnim sodelovanjem pri številnih društvenih aktivnostih sem si pridobival potrebne izkušnje, nato pa sem leta 2019 vodstvu DOPPS-a predlagal ustanovitev nove in hkrati najmlajše sekcije Od Kolpe do Barja. V izredno čast si štejem, da sem postal tudi njen prvi predsednik. O strokovnosti zaposlenih, zavzetosti članov in srčnosti prostovoljcev ne sme dvomiti nihče, saj to kar počnemo, počnemo z veliko ljubeznijo do narave, živali, še posebej pa vseh vrst ptic. Še naprej si želim, da bi moje delo v Sekciji in tudi članstvo v Upravnem odboru, prispevalo k doseganju naših skupnih ciljev sprejete vizije ter temeljnega poslanstva društva DOPPS.
Jurij Dogša, univ. dipl. ing. elektrotehnike
Z naravovarstveno organizacijo DOPPS in njenimi aktivnostmi sem se srečal v času obratovanja Tovarne sladkorja d.d. Ormož, ko so nam njeni člani z nasveti in aktivnostmi pomagali čim bolj naravi prijazno upravljati z bazeni za odpadne vode. Takrat sem spoznal in se prepričal, da je DOPPS izredno strokovna, dobro organizirana in izjemno pomembna naravovarstvena organizacija, z izjemno požrtvovalnim in strokovnim članstvom. Kot takšna je sposobna realizirati še najbolj zahtevne naravovarstvene projekte predvsem na zaščiti ptic. O tem sem se v praksi velikokrat prepričal. Primer takšnega uspešnega realiziranega projekta sodelovanja industrije in naravovarstvene organizacije DOPPS je naravni rezervat Ormoške lagune.
V čast mi je sodelovati v UO DOPPS in po svojih najboljših močeh in izkušnjah pomagati k dobremu in uspešnemu delovanju društva ter posredno zaščiti narave in posebej ptic.
David Kapš, univ. dipl. inž. strojništva
DOPPS je gotovo med najuspešnejšimi naravovarstvenih organizacij v Sloveniji in vesel sem, da sem član te “družine”, ki se dejansko trudi za ohranjanje biotske raznovrstnosti. To poslanstvo na prvem mestu uresničujemo z nenehnim izobraževanjem ter ozaveščanjem predvsem mladih, kot seveda tudi ostalih. S pravilnim upravljanjem treh naravnih rezervatov na najbolj konkreten način ohranjamo neokrnjeno naravo. Verjamem, da bomo v bližnji prihodnosti pod naše okrilje v varstvo dobili še kakšen košček narave. Opažam, da ljudem ni vseeno v kakšnem okolju živijo in zato vedno bolj iščejo pristen stik z naravo. Le tega lahko s številnimi izleti, akcijami, izobraževanji in drugimi dejavnostmi, ki jih DOPPS organizira širom po Sloveniji, vsak slehernik v polnosti tudi doživi. Preko spoznavanja ptic posredno zori spoznanje in pomen pomena ohranjanja okolja in narave ter vzpostavljanja boljših pogojev za življenje, tako ptic kot ljudi.
Matija Medved Mlakar, dipl. biolog (UN)
Društvo me je pod svojo veliko perut vzelo že kot malega fantiča na neznansko prijetnem in poučnem mladinskem ornitološkem taboru. V društvu sem dobil prijatelje in izkušnje, predvsem pa zgled in priložnost za prispevanje k ohranjanju narave, ki sem jo imel vedno tako rad. Vesel in ponosen sem, da sem del skupnosti, ki z znanjem in s srcem stopa v bran naravi in deluje v dobro nas vseh.
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok